Nexe ne posustaje, ubedljiva pobeda u Slovačkoj za 3 od 3! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nexe ne posustaje, ubedljiva pobeda u Slovačkoj za 3 od 3!

Nexe ne posustaje, ubedljiva pobeda u Slovačkoj za 3 od 3!

"Gromovi" i dalje nedodirljivi u Ligi Evrope.

Maksimalan učinak u grupi D EHF Lige Evrope, Nexe je sačuvalo rutinskom pobedom nad Povaškom Bistricom u Slovačkoj – 28:39 (15:19).

Tražili su momci Branka Tamšea svoju igru dobrih 20-ak minuta, ali kada su je pronašli, domaćinu nisu ostavili ni promil šanse. Dobar finiš prvog poluvremena obezbedio je gostima obećavajućih 15:19 na velikom odmoru, nakon kojeg su „Gromovi“ na teren izašli determinisani da što pre reše pitanje pobednika.

Tako je i bilo – Jotić, Pribetić Štrlek i Moslavac dirigovali su napadom, odbrana je postala mnogo čvršća, pa je razlika ubrzo postala dvocifrena.

Još jednom, tim Nexea je pokazao zrelost, kvalitet i ozbiljnost, te je rutinski arhivirao slovačkog šampiona u prvoj gostujućoj utakmici ove edicije Lige Evrope.

Našičani su prethodno pred svojim navijačima deklasirali Skjern i Bragu – na polovini grupne faze gledaju sa vrha, uz idealnu priliku da tamo ostanu i narednog utorka, kada će uzvratiti domaćinstvo Povaškoj Bistrici.

<iframe id=“sofa-standings-embed-22631-53245″ src=“https://widgets.sofascore.com/embed/tournament/22631/season/53245/standings/EHF%20European%20League%2023%2F24%2C%20Group%20D?widgetTitle=EHF European League 23/24, Group D&showCompetitionLogo=true“ style=height:346px!important;max-width:620px!important;width:100%!important; frameborder=“0″ scrolling=“no“></iframe>
<div style=“font-size:12px;font-family:Arial,sans-serif;text-align:left“>