NIŠTA OD TOP 16: PPD Zagreb nemoćan u Olborgu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa NIŠTA OD TOP 16: PPD Zagreb nemoćan u Olborgu

NIŠTA OD TOP 16: PPD Zagreb nemoćan u Olborgu

PPD Zagreb je bio daleko od velikog iznenađenja u Olborgu. U utakmici koja je bila poslednja šansa hrvatskom prvaku da se dokopa osmine finala Lige šampiona, danski predstavnik je bio bolji – 31:25 (16:13).

Zagrepčani nisu imali realnu šansu na gostovanju vicešampionu Evrope i pobedniku grupe. U borbi za šesto mesto kojem se raduje Elverum, uprkos porazu u Skoplju, ključna su bila prethodna dva kola i tesni, prilično nesrećni porazi od Vardara i Kila.

Uz snagu rivala, veliki hendikep za tim Ivice Obrvana bio je odsustvo tri važna igrača – Srne, Kavčića i Filipa Vistoropa, koji je povredio skočni zglob pred utakmicu. Prinuđen je bio šef stručnog štaba na puno modifikacija, igračkih i strateških, ali je Olborg jednostavno bio prejak i rutinski pobedio.

Aalborg – PPD Zagreb 31:25 (16:13)

AALBORG: Gade (10), Aggefors; Jakobsen 1, Samuelsson, Palmarsson 2, Klove, Barthold 1, Claar 6, Nielsen 2, Sandell 5, Christensen 5, Jensen, Bjornssen 5, Mollgaaard, Antonsen, Juul Lassen 4 (2).

PPD ZAGREB: Slavić (3+2), M. Mandić (5); Čavar, D. Mandić 2, Faljić, Klarica 4, Gojun, Klis, Musa 2, Matanović, Čupić 11 (5), Obranović 3, Leimeter 2, Grahovac, Grubišić 1.

SEDMERCI: Aalborg 4 (2), PPD Zagreb 5 (5)

ISKLJUČENJA: Aalborg 4 minute (Christensen 54, 59), PPD Zagreb 10 minuta (Klarica 17, Mandić 36, Obranović 37, Leimeter 41, Gojun 49)

Vardar je bio bolji od Elveruma 39:30 (17:16), a u četvrtak se sastaju Pik Seged i Monpelje.