Podravka nemoćna protiv silnog Đera - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Podravka nemoćna protiv silnog Đera

Podravka nemoćna protiv silnog Đera

Dvostruki uzastopni šampion Evrope nije imao problema da upiše očekivane bodove na gostovanju u Koprinvici. U okviru 12. kola DELO EHF Lige šampiona, Podravka je na svom terenu izgubila od Đera 15:33 (8:13).

Hrvatski šampion je ostao na dnu tabele grupe B sa dva boda iz 12 mečeva. Bio je ovo 11. uzastopni poraz tima Zlatka Saračevića, nakon startnog trijumfa protiv Budućnosti. Đer je novom pobedom zaposeo prvo mesto sa 22 boda, jednim više od CSKA iz Moskve, koji će u nedelju imati priliku da pobedom protiv Budućnosti na svom terenu povrati primat.

Furiozno su gošće ušle u utakmicu, povele sa 6:1, ali je Podravka uspela da od 10. minuta do kraja prvog poluvrmena parira favoritu, čak i da smanji na 10:8, ali je Đer na odmor odneo plus pet. U nastavku, nakon gola Podravke za 13:9, rapsodija mađarskog tima. Serijom 7:1 za tili čas se stvorila dvocifrena razlika, a pitanje pobednika bilo rešeno. Do samog kraja izabranice odlazaćeg trenera Gabora Danija nisu spuštale gas, napravile su još jednu veliku seriju od 6:0 i deklasirale domaći sastav.

Kristiansen se istakla u pobedničkim redovima sa šest golova, jednim više od Oftedal i Dale, dok je kod Podravke najefikasnija bila Cakalu sa sedam pogodaka, Mugoša je dala dva, a ostalih šest strelaca u domaćem timu po jedan gol.