Malo je falilo: Lovćen slomljen u finišu, Kadeten odneo bodove iz Podgorice - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Malo je falilo: Lovćen slomljen u finišu, Kadeten odneo bodove iz Podgorice

Malo je falilo: Lovćen slomljen u finišu, Kadeten odneo bodove iz Podgorice

Lovćen bez boda i nakon trećeg kola EHF Lige Evrope.

Još jednom je Lovćen odigrao dobro protiv favorita, ali je pozitivan ishod izostao, najpre zbog promašenih zicera i ne baš domaćinskog suđenja. Kadeten je slavio u „Bemax“ areni 26:29 (10:11).

Za razliku od duela sa Flensburgom i Elverumom, protiv švajcarskog prvaka igralo se u dosta sporijem ritmu, što je odgovaralo sastavu Pera Miloševića. Međutim, za takav meč, Cetinjani su propustili da realizuju previše dobrih situacija za gol, pogotovu u prvom poluvremenu kada su, umesto da stvore pristojnu zalihu, na odmor otišli sa minimalnim zaostatkom.

U nastavku su domaći pet puta stizali do egala, uspeli i da preokrenu u 38. minutu, pre nego što se Kadeten mini-serijom odvojio na 19:17.

Miloševićev tajm-aut je urodio plodom, Lovćen je izjednačio na 20:20, ali su potom grčki arbitri sa dva diskutabilno dosuđena sedmerca pogurali goste do 24:22. Nisu se Cetinjani predavali, stigli su još par puta na gol zaostatka, ali su, pri rezulatu 25:26, propustili napad za izjednačenje. Dva minuta pre kraja, Rikardson je pogodio za 25:28, nakon čega nije bilo povratka.

U drugom meču grupe E, Flenzburg je u veoma uzbudljivom finišu savladao Elverum u gostima 33:32. Sledećeg utorka, Lovćen gostuje u Šafhauzenu.

LOVĆEN – KADETEN 26:29 (10:11)

Lovćen: Lutovac, F. BOROZAN (šest odbrana), Stanojević, A. Perišić, KRIVOKAPIĆ 8 (1), Pajović, Bakić, RADOVIĆ 5, Šćekić, VUJOVIĆ 3, PETRIČEVIĆ 1, I. Perišić 4, MADŽOVSKI 2, Eraković, Mrvaljević, V. BOROZAN 3.

Kadeten: PILIPOVIĆ (10 odbrana i sedmerac), Majer, M. BEN ROMDANE 3, Macken 1, RIKARDSON 6 (4), KANJELJAS, Hrahovec 3, Šoper, S. Ben Romdane, Lir 3, BRIKER 1, Pjetrasik 1, Marković, Maros 1, OBRANOVIĆ 10, HERBURGER.