Solidan kapital: Flensburg nosi +4 u Segedin - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Solidan kapital: Flensburg nosi +4 u Segedin

Solidan kapital: Flensburg nosi +4 u Segedin

U prvom meču osmine finala EHF Lige šampiona, Flensburg je na svom terenu savladao Pig Seged 25:21 (14:10). Tim sa severa Nemačke bio je dosta bolji rival, i konačan rezultat odlično oslikava sve viđeno na terenu. Rovovska borba u kojoj su dominirale, odbrane, i u kojoj je većim delom prednost domaćina varirala od 3-4 gola.

Imao je Flensburg i plus pet minut i po pre kraja. Bombač je postavio konačan rezultat, iako su gosti iz mađarske imali priliku da u poslednjem napadu dodatno ublaže poraz. Revanš meč na programu je za sedam dana.

Treba istaći da je Pik Seged bio oslabljen neigranjem, po mnogima najboljeg pivotmena sveta, Bencea Banhidija, kao i da je startni levi bek, moćni Ričard Bodo, polovimom prvog poluvremena zaradio direktan crveni karton zbog neopreznog starta.

Na svom nivou bio je Benjamin Burić sa deset odbrana, dve više od Miklera na drugoj strani. Mirko Alilović zaustavio je jedan sedmerac.

Pobednik ovog dvomeča će se za plasman na fajnal-for boriti sa ekipom Barselone, aktuelnim prvakom Evrope.

FLENSBURG-PIK SEGED 25:21 (14:10)

FLENSBURG: Burić 10 odbrana, Meler 1 odbrana – Gola 4, Vane 5, Mensah 3, Johanesen 3, Hald 3, Einarson 2, Gotfridson 2, Štainhauser 3, Mensing

PIK SEGED: Mikler 8 odbrana, Alilović 1 odbrana – Garsijandia 5, Martins 3, Bombač 3, Tenesen 3, Bodo 2, Frimel 1, Radivojević 1, Šoštarić 1, Mačkovšek 1, Rošta 1, Gaber

U prvoj utakmici današnjeg programa, Elverum i PSŽ odigrali su nerešeno. U četvrtak od 18.45 sastaju se Vardar-Vesprem, a dva sata kasnije počinje duel Porta i Monpeljea.