Veliki brejk Eurofarm Pelistera u Atini! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Veliki brejk Eurofarm Pelistera u Atini!

Veliki brejk Eurofarm Pelistera u Atini!

Veliki posao Eurofarm Pelistera u Atini – makedonski predstavnik napravio je vrlo važan brejk u trećem kolu grupe C EHF Lige Evrope, savladavši, ove sezone sjajni AEK 27:30 (13:16). Za tim iz Bitolja je ovo prvi trijumf nakon poraza od Nima i remija sa Kadetenom, a grčkom šampionu prvi neuspeh, posle pobeda nad Tatabanjom i Nimom.

Od samog početka je tim Željka Babića počeo da sprovodi njegove najave u delo. Domaćin je udario u defanzivni zid sa kakvim se dugo nije susreo, pa je Eurofarm Pelister rano stekao opipljivu prednost uprkos činjenici da su njegovi golmani upisali prvu odbranu tek u finišu prvog poluvremena.

Predvođeni raspoloženim Taboadom, gosti su poveli 4:1 pa 9:4, ali se AEK očekivano probudio i prišao na dva gola zaostatka. Početkom nastavka, prekaljeni Ugalde je smanjio na 14:16, međutim, momci Željka Babića nisu gubili glavu. Odličan balans pred oba gola, inteligentna igra i pravovremeno vraćanje u odbranu, segmenti su igra kojima su „Zeleni“ odbili nalet domaćina.

Na polovini drugog poluvremena, Josip Perić je pogodio za novi maksimum – 19:25. Igrom gol za gol, prednost je sačuvana do kraja, iako su žuto-crni u samom finišu serijom 3:0 ublažili poraz.

AEK – EUROFARM PELISTER 27:30 (13:16)

AEK: Anđelić 5 odbrana, Bukovinas 5 odbrana – Ciras 6, Milonas 6, Moja Florido 2, Beria 2, Papadionisiu 2, Arampacis 3, Briatka, Nikolaidis, Iliopulos, Plaza Himenez, Kocionis 1, Ugalde 3, Benđilali, Kalomoiros 2

EUROFARM PELISTER: Kizić, Sekelji 9 odbrana – Mandalinić 3, Božić-Pavletić 3, Taboada 6, Perić 8, Ojleski 2, Markoski 1, Madžovski 1, Gradžan 2, Obradović 2, Maraš, Tankoski, Kosteski 1, Kukoski, Velkovski 1

Isključenja: AEK 6 minuta, Eurofarm Pelister 6 minuta

Sedmerci: AEK 2/6, Eurofarm Pelister 5/5