JAKO NA STARTU: Slovenci pretrčali Afrikance - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaFRANCE 2017 JAKO NA STARTU: Slovenci pretrčali Afrikance

JAKO NA STARTU: Slovenci pretrčali Afrikance

Reprezentacija Slovenije pobedom je startovala na 25. Svetskom prvenstvu u Francuskoj. Osma reprezentacija planete iz Katara 2015, rutinski je postavilo na svoje mesto borbene Angolce 42:25 (22:13) koji su se vratili na veliku scenu posle 10 godina pauze.

Bez stresa, uz seriju odbrana Matevža Skoka i motivisanu odbranu, Slovenci su serijom golova iz kontranapada Blaža Janca i raspucanog povratnika u nacionalni tim, Boruta Mačkovšeka, već u prvom poluvremenu stavili do znanja Afrikancima „ko je ko“.

Golovi su padali kao na traci, sve do tajm-auta Veselina Vujovića u 23. minutu (18:12), koji je traži bolji pristup u odbrani rečima „ljudi, da li ste normalni, primili ste 12 golova“. Do odlaska u svlačionicu, Slovenija je napravila seriju 4:1.

Izvrteo je ponovo Vujović sve karte koje je imao na startu drugog dela. Podelio je minutažu, kao i u prvom, tako da je Skoka zamenio debitant Kastelic, Marguča Janc, Miklavčić Doleneca, a Henigman Mačkovšeka. Po rezultatu se ništa nije osetilo, nastavio je tim u belom da melje rivala do ubedljivih +17 u 56. minutu (40:23) kada je klupa Angole reagovala tajm-autom.

Najefikasniji kod pobednika bili su Gašper Marguč i Borut Mačkovšek sa osam golova, a pratio ih je Blaž Janc sa šest pogodaka. Ostaće zabeleženo i deset odbrana Matevža Skoka u prvom poluvremenu. Kod Angolaca, Lopez je sedam puta bio precizan.