Makedonija bez šanse, laka i ubedljiva pobeda Norveške - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Makedonija bez šanse, laka i ubedljiva pobeda Norveške

Makedonija bez šanse, laka i ubedljiva pobeda Norveške

Dvadesetak minuta je Makedonija izdržala protiv moćne Norveške u egalu, ali je u finišu prvog dela popustila, otišla na odmor sa velikim zaostatkom, a na kraju izgubila dvocifrenom razlikom – 39:27 (18:11). Nije pomogla ni sjajna podrška navijača Makedonije, čije su boje preovladavale na tribinama „Tauron arene“ u Krakovu.

Kvalitet Skandinavaca došao je do izražaja u finišu prvog poluvremena, kada je jedno isključenje Serafimova pokrenulo seriju protivnika od 5:0. Od 13:11, razlika je do odmora narasla na 18:11, i tu je pitanje pobednika bilo rešeno.

Lazarov je u nastavku svima pružio šansu, i makar uštedeo snagu tima za odlučujuće utakmice protiv Holandije i Argenitne.

Taleski sa šest, Manaskov sa pet, te Kuzmanovski i Petrov sa po četiri gola bili su najefikansiji u poraženom taboru. Kod pobednika, istakli su se Rod i Sagosen sa po šest pogodaka.

Norveška – Makedonija 39-27 (18-11)

Norveška: Sander Sagosen 6, Magnus Abelvik Rod 6, Sebastian Barthold 5, Kevin Maagero Gulliksen 5, Magnus Gullerud 4, Harald Reinkind 4, Christian O`Sullivan 3, Petter Overby 3, Goran Johannessen 2, Sander Overjordet 1.

Makedonija: Filip Taleski 7, Dejan Manaskov 5, Kostadin Petrov 4, Filip Kuzmanovski 4, Zharko Peshevski 3, Tomislav Jagurinoski 1, Ivan Djonov 1, Marko Stojkovikj 1, Martin Serafimov 1.