Nada ostaje: Srbija slomila Argentinu u drugom poluvremenu - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Nada ostaje: Srbija slomila Argentinu u drugom poluvremenu

Nada ostaje: Srbija slomila Argentinu u drugom poluvremenu

Reprezentacija Srbije ostvarila je treću pobedu na 28. Svetskom prvenstvu u Švedskoj i Poljskoj, pošto je u okviru 2. kola glavne faze opravdala ulogu favorita protiv Argenitne 28:22 (12:10).

Osvajanjem četvrtog boda u grupi 3, „Orlovi“ su matematički ostali u igri za četvrtfinale makar do večeras. Ako Holanđani iznenade Nemce (18.00), nada će preživeti do poslednjeg kola, u kojem će Srbiji svakako trebati pobeda protiv „Lala“, za treće mesto u grupi koje bi moglo doneti olimpijske kvalifikacije.

S obzirom na do sada prikazane partije oba rivala, očekivao se lakši posao za favorita, ali psihofizički umorna reprezentacija Srbije je ofanzivno podbacila u prvom delu meča, pa je Argentina dugo bila u igri.

Selektor Đerona je nešto više kombinovao pokušavši da očuva svežinu, a motivisani Argentinci, agresivni u odbrani, zajedno sa jako slabim sudijama iz Alžira zadavali su puno problema nervoznom protivniku.

Tek kada se, nakon neopreznog starta Pabla Simoneta na Borzašu, malo više „zakrvilo“ u finišu prvog dela, Srbija je počela bolje da koristi prilike i kvalitet je došao do izražaja. Zahvaljujući seriji 3:0, Srbi su na odmor otišli sa dva gola prednosti.

Sa potpuno drugačijom enerijom je srpska reprezentacija izašla iz svlačionice pred drugo poluvreme. Mladi Stefan Dodić joj je najviše doprineo kada je napad u pitanju, povukao je ekspresnu seriju od 3:0 za 15:10 (ukupno 6:0 računajući finiš prvog poluvremena). U 41. minutu maksimalnih 19:13, uzrokuju tajm-aut Milana, posle kojeg južnoamerikanci uspevaju da se vrate na zaostatak od četiri gola.

Od finiša prvog poluvremena, pa do finiša drugog, Dodić, Borzaš i Orbović činili su bekovsku trojku. Debitovao je Popović i bio dobar u odbrani, Milosavljević je dobio minute i u napadu. Milosavljev je na odmoru zamenio Cuparu i ponovo bio na visini zadatka, a utisak je da bi nešto duži odmor od terena mogao dobro doći Kukiću i Đorđiću, čija je produktivnost neophodna na najvišem nivou za odlične Holanđane.

„Gaučosi“ se nisu predali, sredinom drugog poluvremena propustili su dva napada za minus tri, što je Radivojević kaznio za maksimalnih 24:17…

Nije Srbija bila u momentumu i elementu da „nabilduje“ gol razliku protiv Argentine kao što su to učinili Nemci, ali su upisani bodovi, što je najvažnije.

Poslednji meč glavne faze, Srbija igra protiv Holandije u ponedeljak od 18.00.

SRBIJA – ARGENTINA 28:22 (12:10)

SRBIJA: Cupara (četiri odbrane), Vorkapić 2, Borzaš 2, Abutović, Radivojević 6 (5), N. Ilić 2, Pešmalbek 2, V. Ilić 3, Kukić 2 Popović, Marsenić 1, Orbović 4, Milosavljević 3, Dodić 1, Đorđić, Milosavljev ( sedam odbrana).

ARGENTINA: Masijel (jedna odbrana), Pizaro, Vajnstajn, D. Simonet 3, P. Simonet 1, Moskarijelo 1, Lombardi 9 (3), Karo ‚1, P. Martinez, R. Martinez 5 (2), Sangijani, Parker 1, Kazanova, Barselo, Bonano, Bar 1 (4 odbrane, sedmerac).

SEMAFOR: 1:0 (3), 1:2 (5), 2:3 (7), 5:3 (11), 5:5 (13), 6:5 (15), 7:5 (18), 7:7 (20), 8:8 (21), 9:8 (23), 9:9 (27), 10:10 (28), 12:10 (30), 15:10 (33), 16:11 (36), 19:13 (42), 19:15 (44), 22:17 (50), 24:17 (52), 25:19 (55), 26:20 (58), 28:21 (60).

Sedmerci: Srbija 6/7, Argentina 5/7

Isključenja: Srbija 10 minuta, Argentina 4 minuta