Veledrama u Malmeu: Hrabra Hrvatska izvukla bod protiv moćnih Danaca - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Veledrama u Malmeu: Hrabra Hrvatska izvukla bod protiv moćnih Danaca

Veledrama u Malmeu: Hrabra Hrvatska izvukla bod protiv moćnih Danaca

Kakva drama u Malmeu! Hrabra Hrvatska osvojila je bod protiv najmoćnije reprezentacije današnjice, ali ostaje žal za pobedom koja bi značajno popravila šanse u borbi za četvrtfinale. Na kraju. Šut Cindrića sa više od pola terena nije pronašao put do mreže Landina, koji se vraća na gol sa klupe.

DANSKA – HRVATSKA 32:32 (15:16)

HRVATSKA: Slavić, Šunjić (6); Mihić, Duvnjak, Gojun, Kraljević, Šarac 2, Karačić 3, Musa, Šebetić, Cindrić 5, Martinović 4, Šušnja, Šipić 9, Glavaš 8 (6), Jelinić 1.

DANSKA: N. Landin (8), Moller; M. Landin 1, Jakobsen 3, Saugstrup 1, Lindberg, Gidsel 4, Mensah, Hansen 8 (6), Jorgensen 1, Plogv 4, Damgaard, Holm, Hald, Hoxer, Pyttlick 10.

SEDMERCI: Hrvatska 6 (6), Danska 6 (6)

ISKLJUČENJA: Hrvatska (Musa 10, 38, Duvnjak 12, 35, Glavaš 30, Karačić 44, Šarac 45, klupa 47), Danska (M. Landin 18, Pyttlick 19, Mensah 36, Gidsel 46, Saugstrup 49)

Hrvatskoj je za četvrtfinale neophodno da dobije Bahrein i Belgiju, uz dva poraza ili Egipta ili Danske…

Imali su momci Hrvoja Horvata i plus četiri na svom kontu (12:8, 13:9), alisu Danci uspeli da se približe egalu do odlaska na odmor. Usledila je junačka borba u drugom poluvremenu, uz puno smena u vođstvu. Balkanska selekcija je poslednji put bila u preimućstvu pri rezultatu 30:29, ali je Danska na suvi kvalitet preokrenula.

Gol Karačića pola minuta pre kraja postavio je konačan rezultat. Hrvatska je rizikovala u poslednjoj odbrani želeći da osvoji oba boda, i malo je falilo da se to isplati. Jakobsen je ispustio loptu na levom krilu, u situaciji kada je Danska krenula 7 na 6. U trci sa vremenom, lopta je stigla do Cindrića, koji je sa svoje polovine prebacio Landina, ali i prečku…