Popović: Neobjašnjiva nervoza i kasno uhvaćen ritam - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Popović: Neobjašnjiva nervoza i kasno uhvaćen ritam

Popović: Neobjašnjiva nervoza i kasno uhvaćen ritam

Crna Gora je doživela prvi poraz na 26. Svetskom prvenstvu.

Balkanski okršaj prvog kola druge faze u Geteborgu pripao je Hrvatskoj, koja je savladala Crnu Goru 26:25 (13:13) i tako uhvatila poslednji voz u borbi za četvrtfinale.

Crnogorke su čitavim tokom meča bila u zaostatku, bile i na minus pet u drugom poluvremenu, ali su se izborile za priliku u poslednjem napadu, koju ipak nisu iskoristile.

-Bila je tešla utakmica. Sve vrijeme smo bile pod nekim opterećenjem, što je nerazumljivo. Tek smo posljednjih 15 minuta našle ritam, kada smo igrale sa dvije niže igračice i dvije pivotkinje. Mislim da je najveći problem bio u nervozi, ali je na kraju sve stalo u jednu loptu i moglo je da bude drugačije – rekla je crnogorska selektorka Bojana Popović.

Pamtiće se ovaj meč i po povredi Marte Batinović, za koju je ovaj šampionat završen.

-Taj peh sa Martom nas je sigurno poremetio. Izgleda je za nju prvenstvo završeno i sve to je ostavilo utisak na nas, bile smo tužne i doprinijelo da budemo nervozne… Na kraju mogu da budem zadovoljna zbog velike borbe, mogla je ta posljednja lopta i da uđe u gol, ali nije. Idemo dalje, okrećemo se narednom protivniku, ima još puno da se igra, iako smo u ovom meču mogle mnogo toga da riješimo. Sve ovo moramo da prevaziđemo, da sada samo mislimo o Senegalu i da se pripremimo da odigramo dobru utakmicu – dodala je Bojana.