Obrvan nakon sportske tragedije u Geteborgu: Treba vremena za analizu, ovo je bila baš šokantna utakmica (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Obrvan nakon sportske tragedije u Geteborgu: Treba vremena za analizu, ovo je bila baš šokantna utakmica (Video)

Reprezentacija Hrvatske doživela je pravu sportsku tragediju na 26. Mondijalu za dame.

Šest minuta pre kraja duela sa Mađarskom, reprezentacija Hrvatske je vodila sa 22:18. Ispostavilo si da bi joj i bod bio dovoljan, ne samo za treće mesto u grupi koje garantuje olimpijske kvalifikacije, već i za drugo koje vodi u četvrtfinale.

Ipak, u finišu se dogodio potop koji je teško opisati, a još teže prebroditi, kada je u pitanju reprezentacija Ivice Obrvana.

Posle najbolnijih poraza u istoriji ovog nacionalnog tima, pred kameru su stali selektor Obrvan i golmanka Tea Pijević.

-Prvo bih čestitao curama na svih šest utakmica koje su odigrale s htijenjem i borbom. Većim dijelom je i ova utakmica bila dobra, imali smo visoko vodstvo, kontranapad za sedam razlike. Nismo se snašli, održavali smo tu prednost i vjerojatno mislili da ćemo izdržati do kraja. Ponestalo nam je i sreće.

-Promašili smo zicere, one su imale penale, mi promašio sedmerac i jedino vodstvo Mađarica nas je odvelo u poraz. Još sam vruć. Treba ovo analizirati da bih dao neke izjave. Ovo je bila šokantna utakmica.

-Imali smo utakmicu pod kontrolom, igračice su na kraju rekle da mogu, da imaju snage. Bilo je problematično ubaciti igračice koje nisu zagrijane. Malo nam je popustila koncentracija na pozicijama između dva i tri u obrani, Mađarice su dobile zalet i dogodilo se ono što nismo po razvijanju rezultata mogli očekivati i ono što nije normalno da se dogodi – rekao je nakon meča Ivica Obrvan.

PIJEVIĆ: TRAGEDIJA…

-Jako teška utakmica, teških zadnjih pet minuta, ništa nam nije polazilo za rukom. Drugo poluvrijeme smo odigrale, ne mogu reći jako loše, ali blizu toga. Zabijali su nam sedmerac, sedmerac, mislim da u drugom poluvremenu mi golmanice nismo dotaknule ni jednu loptu. Izgubili smo samopouzdanje u napadu, nismo zabijale, one su nam se pomalo primicale i na kraju nas pobijedile.

-Ne mislim da je zaslužena pobjeda Mađarske, imale su sreću, u zadnjem sedmercu stativa nije bila na našoj strani. Težak poraz za sve nas, ispale smo s prvenstva i iz kvalifikacija za OI, tako da možemo reći – tragedija za hrvatski ženski rukomet. Ne znam jesmo li ostale bez snage, imale smo i mi zicera s krila, s jedne i druge strane, ali nismo zabijali u ključnim trenucima, napustila nas je sreća – konstatovala je Tea.