BUGOJNO 2015: "Orlići" slomili Makedonce u finišu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan BUGOJNO 2015: „Orlići“ slomili Makedonce u finišu

BUGOJNO 2015: „Orlići“ slomili Makedonce u finišu

Reprezentacija Srbije savladala je selekciju Makedonije 29:24 (15:12) u razigravanju od petog do osmog mesta na trećem međunarodnom turniru „Rukomet je moja budućnost“ u Bugojnu. „Orlići“ će tako u nedelju od 12 časova igrati za peto mesto sa pobednikom duela BIH – Slovačka.

Do prve pobede na kvalitetnom turniru za generaciju 1996, izabranici trenera Vladimira Stanojeviča došli su posle pune kontrole rezultata svih 60 minuta. Najubedljivije vođstvo „orlići“ su dostigli već posle 12 minuta (6:2), da bi se Makedonci vratili početkom drugog dela, kada su izjednačili – 15:15 u 33. minutu.

Bolja odbrana srpskog tima donela je novu prednost (19:15), koju su Kljajić i drugovi održavali do kraja meča. Poslednji put je tim Vlatka Nedelkovskog zapretio u 54. minutu na 25:23, nakon čega je usledila serija 4:0 Srbije…

Najefikasniji na meču bilo je desno krilo Srbije Aleksa Kljajić sa devet pogodaka, dok je kod Makedonaca Filip Kuzmanovski brojao do šest.

SRBIJA – MAKEDONIJA 29:24 (15:12)
SRBIJA: Jandrić jedna odbrana, Jurakić 12 odbrana, Damjanović  1, Bunjevčević, Kljajić 9, Ratković, Maksić 3, Kurteš 1, Mijatović 2, Sunajko, Pavlović 3, Ivanović , Stojanović 1, Leovac 1, Radovanović 1, Vorkapić, Popović, Potpara 7
MAKEDONIJA: Trpevski, Velkovski 5(1), Davitkovski 1, Stavridis 4, Apostolovski, Kuzmanovski 6, Krstevski 4, Ončev, Ognjavovski, Levkovski, Dimovski, Palevski 1, Mičev, Markudov 3, Arsenovski, Kizijk
SEMAFOR: 3:2 (6.) 6:2 (12.)  7:5 (15.) 10:6 (22.) 13:9 (27.) 15:15 (33.) 19:15 (38.) 20:17 (42.) 22:20 (48.) 25:23 (54.) 28:23 (59.)

Vladimir Stanojević, trener reprezentacije Srbije:

– Zasluženo smo došli do prve pobede. Drago mi je da su momci shvatili da se utakmice rešavaju u poslednjih pet minuta i da smo za razliku od prethodna dva dana, u tom periodu bili odlični. Želimo da turnir u nedelju završimo pobedom.

Marko Jurakić, golman reprezentacije Srbije:

– Borili smo se svih 60 minuta, odbrana je bila savršena, momci su se bacali za svaku loptu. Sve je to rezultiralo pobedom. Pokazali smo da smo psihički jaki. To je trebalo da pokažemo protiv Hrvata i Slovaka, ali to je nedostatak treninga i vremena. Sa više treninga u ovom sastavu bilo bi bolje.