Gorenje bolje od Metalurga, poredstavnik Makedonije ima šansu u revanšu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Gorenje bolje od Metalurga, poredstavnik Makedonije ima šansu u revanšu

Gorenje bolje od Metalurga, poredstavnik Makedonije ima šansu u revanšu

Uroš Samardžić

Rukometaši Gorenja bili su bolji u prvoj utakmici preliminarne runde EHF Kupa od Metalurga 24:19 (10:11). I pored minusa od pet razlike, makedonski predstavnik ima šansu da se na svom terenu revanšira za poraz, te se plasira u grupnu fazi drugog po rangu evropskog takmičenja.

Tim iz Skoplja je mnogo bolje otvorio utakmicu, nije dozvolio niti u jendom trenutku da domaćin iz Velenja dođe do prednosti, a gosti su u prvih 30 minuta imali i „+3“. Ipak, na obaveznu pauzu otišlo se uz rezultat 10:11. Bolji završetak prvog poluvremena omogućio je ekipi Gorenja da u istom ritmu nastavi i drugo, pa je već nakon pet minuta u nastavku tim iz Slovenije stigao do prve prednosti (13:12). Igra Metaluurga nije bila na dovoljno visokom nivou u drugom delu, pa je tako domaćin uspeo da zabeleži pobedu, ostvari pet golova suficita, ali i ostavi kakvu-takvu nadu makedonskom predstavniku u revašu.

Gorenje: Kavčić 7, Verdinek 6, Matanović 5, Sol 2, Bojanić 1, Drobez 1, Haseljić 1, Miklavčić 1

Metalurg: Tankoski 4, Chanturia 3, Marić 3, Popović 3, Serafimov 3, jagurinovski 1, Kbilashvili 1, Lazarevski 1

Kada je reč o listi strelaca, najraspoloženiji bio je Kavčić sa sedam golova. Sa druge strane, četiri je postigao Tankoski.