NEVERICA: Orlovi prokockali +3 i spasili bod za 120 sekundi! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan NEVERICA: Orlovi prokockali +3 i spasili bod za 120 sekundi!

NEVERICA: Orlovi prokockali +3 i spasili bod za 120 sekundi!

2 komentari

Reprezentacija Srbije remizirala je sa selekcijom Islanda 25:25 (13:11) u četvrtom kolu kvalifikacija za EURO 2016 u Poljskoj. Na semaforu je pisalo 57:22, a Momir Ilić je postigao gol za 25:22 u situaciji 6 na 5 posle isključenja Roberta Gunarsona. I kada se pomislilo da je gotovo, Islanđani su postigli tri gola za 56 sekundi, koristeći neverovatne greške srpskog napada, a u poslednjih 15 sekundi imali i napad za pobedu.

Na kraju remi, koji Srbiji daje realne šanse da se nađe u Poljskoj narednog januara.

SRBIJA – ISLAND 25:25 (13:11)
GLEDALACA: 4000
Sedmerci 2(1) / 3(2)
Isključenja 4 minuta / 8 minuta
SRBIJA: Mladenović, Vujin 2, Marjanović, Đukić 2, Ilić M 6, Stojković 2, Ilić N 3, Vučković, Čutura Dalibor, Čutura Davor 5, Abutović 3, Marsenić 2, Orbović, Stanković, Kocić 15 odbrana, Milosavljev jedan sedmerac
ISLAND: Gustavson 16 odbrana i sedmerac, Svavarson 5, Kristjanson, Palmarson 4, Karason, Halgrimson 3, Atlason, Snori Gudjonson 1, Edvardson, Gudmundson, Gunarson Arnor 2, Jakobson, Gunarson Robert 3, Sigurmanson 4, Gunarson Bjarki 1, Olafson 2
IGRAČ UTAKMICE: Miroslav Kocić (Srbija)
KRETANJE REZULTATA: 2:4 (9.) 4:7 (15.) 6:9 (19.) 10:9 (25.) 15:12 (34.) 17:13 (37.) 18:15 (42.) 18:19 (47.) 23:20 (53.) 25:22 (57:22) 25:25 (59:03)

Prvih petnaestak minuta duela u hali “Čair” podsetilo je na duel iz Rejkjavika. Bekovska linija Ilić – Davor Čutura – Vujin nije imala rešenja za agresivnu islandsku zonu, a i kada su uspevali da je probiju, na golu je stajao raspoloženi Gustavson, najbolji akter duela u dresu “Ribara” na večerašnjem meču. Prvi šuter u dresu Islanđana, Aron Palmarson, pronalazio je put do mreže Miroslava Kocića, a polukontra preko Vigana Svavarsona je funkcionisala besprekorno, sve do tajm-auta Dejana Perića u 15. minutu.

Vođstvo Islanda 7:4 nije pokolebalo Orlove u dobro poznatom okruženju niške dvorane. Srbiju su pogurala krila, Ilić i Đukić, a do preokreta doveli sjajni Miroslav Kocić, koji je do poluvremena odbranio osam lopti, kao i lucidni Davor Čutura individualnim akcijama.

Serijom 4:0 koju je zapečatio Nemanja Ilić, Srbija je došla do prvog vođstva 10:9 u 25. minutu, kada je Aron Kristjanson pozvao svoje igrače na minut dogovora. Do kraja poluvremena, nastavio se pozitivan niz srpskog tima, a dva gola Ilije Abutovića iz “drugog plana” doneli su lep kapital na odmoru – 13:11.

MAKSIMALNO +4

Najbolji period u igri srpskog tima viđen je na startu drugog dela, a već posle sedam minuta, Momir Ilić je sa linije sedam metara doneo rekordnih 17:13. Od tog trenutka, Islanđani su pronašli lek za srpski napad i ubitačnom kontrom smanjivali prednost preko Svavarsona i Sigurmansona.

Selektor naše reprezentacije Dejan Perić pokušao je da podigne nivo igre svojih momaka tajm-autom u 44. minutu pri rezultatu 18:16, ali je pauza više odgovarala gostima, koji su napravili seriju 3:0 i u 47. minutu poveli poslednji put na meču – 18:19.

Sjajni Miroslav Kocić na golu bio je režiser novog preokreta, a Nemanja Ilić, Đukić i Marsenić bili su akteri serij 5:1, koja je Srbiji donela velikih 23:20 na isteku 53. minuta.

Tajm-aut Arona Kristjansona nije promenio odnos snaga na terenu, a kada je kapiten Ilić postigao svoj šesti gol za 25:22 na dva minuta i 40 sekundi pre kraja, u situaciji brojčane prednosti Orlova nakon isključenja Gunarsona, svi su pomislili da je pobednik rešen.

25:22 I 6 NA 5 – NEVERICA

Nažalost, to nije bilo tako, a poslednjih 120 sekundi doneli su veliki obrt. Levo krilo Islanđana Sigurmanson je pogodio za 25:23 u trenutku kada je na semaforu stajalo 58:07, a tačno 60 sekundi kasnije, desno krilo Olafson, izjednačio je na 25:25.

Reagovao je Dejan Perić tajm-autom, ali je loše dodavanje Davora Čuture ka krilu završilo u rukama islandskih igrača. Imali su Islanđani 15 sekundi nakon tajm-auta svoje klupe, ali na sreću, nisu došli do pobede….