Balkan Handball

SEHA: PPD Zagreb ponovo bolji od Vardara, Vesprem konačno do rutinske pobede

U odloženom meču 11. kola regionalne SEHA Gasprom lige, rukometaši PPD Zagreba su u Varaždinu savladali vodeći Vardar 28:26 (16:11), i tako se probili na drugo mesto tabele.

Varaždin definitivno prija hrvatskom šampionu – pre tri dana su u istoj dvorani savladali Vesprem, a večeras su drugi put ove sezone bili bolji i od favorizovanog Vardara.

Izabranici Silvija Ivandije su sjajno otvorili meč – nakon 15 minuta vodili su sa 10:6, a u finišu prvog dela imali i maksimalnih 15:9.

Zagrepčani nisu popustili ni početkom nastavku, u 38. minutu podigli su razliku na 21:14, a kada je nešto kasnije na semaforu pisalo 24:17, jasno je bilo da će makedonski šampion praznih šaka iz Hrvatske. Momci Raula Gonzalesa su u finišu uspeli da ublaže poraz, ali ne i da ugroze trijumf rivala.

Ova dva tima će ukrstiti koplja i u poslednjem kolu prve faze EHF Lige šampiona, 11. februara iduće godine u Skoplju.

Najefikasniji u redovima PPD Zagreba bili su Dobrivoje Marković sa sedam golova i Josip Valčić s pet, zatim Stefan Vujić, Darko Cingesar i Igor Vori sa po tri, dok je Ivan Stevanović zabeležio devet odbrana. U redovima makedonskog sastava najefikasniji su bili hrvatski rukometaši – Igor Karačić i Ivan Čupić sa po četiri gola, koliko je zabio i crnogorski as Vuko Borozan.

Vesprem je nakon nekoliko balaža (poslednja u Našicama, gde su remizirali sa Nekseom), konačno ostvario sigrunu pobedu, i to na gostovanju Tatran Prešovu rezultatom 18:26 (9:12).

Briljirali su golmani – Roland Mikler sa 14 odbrana i Igor Čuprina sa 16. U redovima vicešampiona Evrope najefikasniji je bio Gabor Ančin sa pet golova, dok je na drugoj strani jedan više postigao Oliver Rabek.

Vesprem naredni meč igra u četvrtak u Velenju, dok slovački šampion u subotu dočekuje Metalurg.

1. Vardar 14 11 2 1 463 : 395 35
2. PPD Zagreb 12 9 1 2 342 : 303 28
3. Meshkov Brest 13 8 2 3 390 : 348 26
4. Veszprem 12 8 2 2 330 : 301 26
5. Celje Piv. Laško 13 7 0 6 395 : 402 21
6. Gorenje Velenje 11 4 0 7 293 : 313 12
7. Tatran Prešov 13 3 1 9 335 : 389 10
8. Nexe 11 2 3 6 300 : 313 9