EP kadeta: Srbija među osam najboljih - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa EP kadeta: Srbija među osam najboljih

EP kadeta: Srbija među osam najboljih

Muška kadetska reprezentacija Srbije ostvarila je veliki uspeh plasmanom u osam najboljih na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. Orlići su savladali Portugaliju 33:32 (16:16) u drugom kolu grupe D i tako pre kraja preliminarne faze, zajedno sa Nemačkom, izborili učešće u glavnoj fazi takmičenja.

To je poslednji put pošlo za rukom generaciji 1994, koja je na Evropskom prvenstvu 2014. godine u konkurenciji juniora osvojila osmo mesto, dok je najbolji rezultat mlađih reprezentativnih selekcija Srbije napravila generacija 1992, osvajanjem petog mesta na EP kadeta 2010. godine.

Velika borba viđena je u koprivničkoj Gimnaziji do poslednje sekunde meča. Igrač utakmice bio je srpski golman Todor Jandrić, koji je serijom odbrana uspeo da sačuva vođstvo tima Nenada Maksića u poslednjih par minuta, kada su Portugalci prišli na gol zaostatka – 31:30.

Odlučujući gol bio je delo levog beka Milana Jovanovića, koji je posle tajm-auta selektora Nenada Maksića, postigao gol za 33:31 na minut i 10 pre kraja.