U finalu WHRL Zaječar i Budućnost! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet U finalu WHRL Zaječar i Budućnost!

U finalu WHRL Zaječar i Budućnost!

2 komentari

U finalu ženske regionalne lige (WHRL) u Baru igraće podgorička Budućnost i Zaječar. U polufinalnim duelima, Podgoričanke su lako došle do pobede nad skopskim Metalurgom 32:22, dok su Zaječarke u "srpskom derbiju" slavile nad Jagodinom 31:25 (16:17).

RK JAGODINA: Ušljebrka, Miladinović, Stevanović, Stefanović 2, Radojević 3, Živković 7, Milošević 2, Jevtić, Tatalović, Janjić, Tasić 2, Lojpur 3, Dmitrović 6, Nikolić

RK ZAJEČAR: Matić 2, Pavić, Peraica 3, Bartošić, Erić 3, Stoiljković 2, Pislaru, Vučković 4, Nikolić 2, Georgijev, Nišavić 3, Pop-Lazić 5, Dragoljubović, Milanović, Gonzales 7.

Rukometašice Zaječara slavile su u polufinalnoj utakmici protiv ekipe Jagodine rezultatom 25:31, na poluvremenu 17:16. Zaječarke su dobro otvorile meč i povele sa 3:6, pa je u 10. minutu Zoran Ivić tražio tajm aut, međutim saveti sa klupe Jagodine nisu urodili plodom pa su igračice Zaječara uspele da nastave u istom ritmu i naprave razliku 3:9.
Nakon ovog rezultata Amazonke su ušle u seriju promašaja a i odbrana je popustila su igračice Jagodine uspele da se vrate u meč i poravnaju rezultat na 10:10. Interesantna situacija se dogodila u 20.minutu prvog poluvremena kada su sudije zbog grubog faula isključile Ivanu Milošević iz ekipe Jagodine, Milošević je prigovorila sudijama pa je odmah zaradila još 2 minuta kazne. Do kraja prvog poluvremena Jagodinke su preuzele inicijativu i napravile razliku od 3 gola a rukometašice Zaječara su uspele da do kraja prvog dela igre tu prednost smanje na samo 1 gol.

U drugom poluvremenu vodila se velika borba na terenu a ekipe su se međusobno smenjivale u vođstvu. U 37. minutu drugog poluvremena rezultat na semaforu je bio nerešen, 19:19, da bi već u 41. minutu Zaječar napravio plus 2, nakon isključenja Marije Stefanović, 20:22. Pislaru nakon toga brani sedmerac Marini Živković ali se lopta ponovo odbija do Živkovićeve koja smanjuje na 21:22. Zaječarke nakon ovog sedmerca uspevaju da konsoliduju odbranu i da je učvrste pa je već u 50 minutu bilo 3 gola prednosti za Amazonke, 22:25. Zatim ekipe ulaze u igru gol za gol i do kraja utakmice nije bilo prilika da se ekipa Jagodine vrati u meč.