Hrvatska: Sesvete deklasirao Dubravu za prvo mesto na tabeli! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Hrvatska: Sesvete deklasirao Dubravu za prvo mesto na tabeli!

Hrvatska: Sesvete deklasirao Dubravu za prvo mesto na tabeli!

Novi lider hrvatske Paket 24 Premijer lige je Sesvete, koje je u jedinom meču 6. kola ubedljivo savladalo Dubravu na domaćem terenu 39:29 (18:8). Tim Silvija Ivandilje nije dozvolio nikakvu dilemu u gradskom derbiju i trećom pobedom u nizu zaposeo je sam vrh tabele. Jedini poraz u dosadašnjem toku takmičenja, Sesvete je doživelo u trećoj rundi od Varaždina.

Već od samog starta, na krilima raspoloženog golmana Mudrinjaka, domaćin je stekao potpunu kontrolu. Nakon 10 minuta na semaforu je pisalo 7:2, a „Veprovi“ nisu imali čime da se suprotstave inspirisanom protivniku. Već do odmora prednost je postala dvocifrena, a sve što su gosti uspeli je da održe egal u drugom poluvremenu, kada je pitanje pobednika već bilo rešeno.

Matej Mudrinjak je meč okončao sa 15 intervencija, a Karpo Sirotić sa 10 golova iz 12 pokušaja nije imao milosti prema bivšem klubu. On je bio jedan od ukupno 11 strelaca u pobedničkom timu. Na drugoj strani, efikasniji od ostalih bio je Ante Ivanković sa pet pogodaka.

Preostala četiri meča predviđena za ovu rundu odložena su zbog pandemije koronavirusa.