Norveška gazi redom, Lunde najbolja na svom jubileju (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2020 - ŽENE Norveška gazi redom, Lunde najbolja na svom jubileju (VIDEO)

Norveška gazi redom, Lunde najbolja na svom jubileju (VIDEO)

Zorica Radojkovic

Poslednja „žrtva“ Norveške za kraj grupne faze bila je Rumunija. Prvo poluvreme Rumunija se odlično nosila sa uzdržanom severnom družinom, ali kada su se u nastavku rastrčale Oftedal, Dale i Herem posle odbrana Lunde, nije im bilo spasa. Norvežanke su upisale treću ubedljivu pobedu na evropskom prvenstvu 28-20(13-13) i sa maksimalna četiri boda nastavlja put ka medalji u glavnoj rundi. Herem je bila prvi strelac sa 6 golova, koliko je na drugoj strani postigla Ostase. Rumunke su takodje prošle u glavnu rundu samo bez bodova pošto su jedino pobedile Poljsku koja ne nastavlja takmičenje.

Legendarna golmanka Katrine Lunde Trajković, vratila se na gol reprezentacije za ovaj meč (zamenila Sando) i u svom jubilarnom 300-tom nastupu bila zasluženo proglašena za najbolju (15 odbrana, 43%).