POLUVREME ZA ANALE: 24 odbrane i 27 golova u borbi za bronzu! - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2022 POLUVREME ZA ANALE: 24 odbrane i 27 golova u borbi za bronzu!

POLUVREME ZA ANALE: 24 odbrane i 27 golova u borbi za bronzu!

Prvo poluvreme meča za treće mesto na 15. Evropskom prvenstvu pamtiće se po gomlanskom kuriozitetu kakav se ne pamti na ovom nivou. Naime, za 30 minuta rukometa, golmani Vensan Žerar i Niklas Landin sakupili su po 12 odbrana!

Francuzi su na odmor poneli minimalnu prednost, 14:13, ali utisak je da nisu u potpunosti iskoristili ukazanu priliku da steknu opipljiviju prednost.

Na ruku im je išlo i to što se Matijas Gidsel povredio već u drugom minutu i završio utakmicu (Hansen zbog povrede nije ni bio u sastavu), ali pre svega niz odbrana Vensana Žerara, koji je za prvih pet minuta upisao više intervencija nego za ceo polufinalni meč sa Švedskom.

Kako je rasla razlika u odbranama golmana, tako je i Francuska uvećavala vođstvo. Međutim, kako je Landin počeo da ga sustiže, tako su se Danci vraćali, a kada je broj odbrana izjednačen, i rezultat je bio u egali. Do odlaska na odmor, sakupili su po 12 crtica kraj svojih imena.