Hrvatska nanela Španiji poraz za anale! - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Hrvatska nanela Španiji poraz za anale!

Hrvatska nanela Španiji poraz za anale!

Istorijska konotacija španskog debakla na startu EHF Euro 2024.

Ne pamti se kada je Hrvatska poslednji put zasijala ovakvim sjajem. Momci Gorana Perkovca su uništili Špance u 60 minuta rukometa i na najbolji mogući način ušli u EHF Euro 2024.

„Furija“ se ovako nije provela odavno – 39:29.

• Ovo je najteži poraz Španije na velikim takmičenjima još od SP 2009, kada su sa 32:22 izgubili od istog rivala kao i danas – Hrvatske!
  • Da stvar bude zvučnija, ovo je najubedljiviji poraz Španije na Evropskim prvenstvima u istoriji – nikada nisu izgubili dvocifrenom razlikom!
  • Ovo je najveći broj golova koji je Španija primila na jednoj utakmici Evropskog prvenstva. Do danas je protiv njih rekord držala Rusija, koja im je pre 20 godina dala 36.
  • Hrvatska je ujedno postavila i svoj rekord. Najviše datih golova na jednom meču EP, pošto je za gol premašen učinak protiv Ukrajine na prošlom šampionatu.
  • Samo tri šuta ka golu Španije nisu završila u mrežu – Hernandez je završio sa nulom, a De Vargas sa jednom odbranom, i to u 55. minutu kada je uhvatio loptu u svom šestercu nakon loše bačene kontre.