ZLATNA LIGA: Remi Danske i Norveške u Herningu - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 ZLATNA LIGA: Remi Danske i Norveške u Herningu

ZLATNA LIGA: Remi Danske i Norveške u Herningu

Skandinavski derbi bez pobednika.

Odigrano je 1. kolo Zlatne lige u Kopenhagenu, tradiocionalnog turnira koji prethodi velikim takmičenjima svakog januara, i koji okuplje neke od najkvalitetnijih reprezentacija sveta.

Već na startu, pred punim tribinama Rojal arene, sudarile su se skandinavske velesile, Danska i Norveška. Domaćin je u finišu ispustio trijumf, Norvežani su uspeli da izbore remi – 27:27 (13:15).

Norveška je bila odlična u prvom poluvremenu koje je završila sa dva gola suficita, ali je sjajni Emil Nilsen među stativama u nastavku inicirao preokret.

Zaigrali su Danci 15-ak minuta u svom prepoznatljivom, „plejstejšn“ modu, i došli nadomak pobede, kada su poveli 26:21.

Međutim, izabranici Jonasa Vilea se nisu predali, već su našli način da se vrate. Danci su ušli u seriju grešaka, nisu iskoristili pet napada zaredom, dok su se na drugoj strani ređali golovi do izjednačenja 26:26. Magnus Landin je pogodio za novo vođstvo Danske, pre nego što je Blonc postavio konačan rezultat.

Gidsel i Hansen su bili najefikasniji kod domaćina sa po šest golova, s tim što je Mikel pogađao sa sedmerca. Kod Norvežana, istakao se Aleksander Blonc sa sedam pogodaka.

U drugom meču 1. kola, Egipat je iz rolerkoster meča sa Holandijom izašao kao pobednik – 30:28 (13:15). Teško je bilo pobrojati koliko su se puta rivali smenjivali u vođstvu, ali su „Faraoni“ imali više koncentracije u samoj završnici.

U subotu se sastaju Norveška-Holandija (13.30) i Danska-Egipat (18.00).