Šola nakon poraza od Hrvatske: Četiri razlike nije realno, pokazali smo zajedništvo i širinu. - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2024 Šola nakon poraza od Hrvatske: Četiri razlike nije realno, pokazali smo zajedništvo i širinu.

Selekor reprezentacije Crne Gore, Vlado Šola, ima čime da bude zadovoljan uprkos porazu od Hrvatske u Poreču.

Na otvaranju „Croatia cupa” u Poreču rukometaši Crne Gore su poraženi od Hrvatske 29:25.

Crnogorci su odigrali sjajnih 50 minuta, vodili većim delom meča na krilima maestralnog Nebojše Simića, u jednom trenutku drugog poluvremena i sa 18:15, ali su u samom finišu popustili pred napadačkim kvalitetom Hrvatske, ali i razbranjenim Ivićem među stativama.

-Nismo igrali primarno na rezultat, htjeli smo da vidimo parove koje smo uigravali u odbrani i napadu. Ostvarili smo cilj, bilo je puno dobrih stvari, vidjelo se mnogo na ovoj utakmici – da imamo veliko zajedništvo, što je jako važno, ali i veću širinu, više prostora u rotacijama na pozicijama tri i četiri u odbrani, a to nas uz odbrane golmana i tranziciju drži u životu. Ima još detalja koje bi trebalo preciznije naštimovati – rekao je Vlado Šola.

Selektor je pružio šansu praktično svim igračima, sjutra protiv Slovenije će malo drugačije rasporediti minutažu.

-Cilj svih nas koji smo u reprezentaciji je da proširimo kadar. Imaćemo zahtjevne protivnike i biće mi potreban svaki igrač. Momci koji danas nisu igrali puno dobiće šansu protiv Slovenije da vidimo i druge varijante. Mislim da je ovaj turnir pun pogodak za nas, a žao mi je što dobru igru nismo pretvorili u pobjedu – istakao je selektor Crne Gore.