Balkan-Handball.com

Kompletirani rosteri: Sastavi svih reprezentacija na muškom olimpijskom turniru

Utakmicom između Norveške i Brazila, u noći između petka i subote od 02.00 po srednjeevropskom vremenu (CET), počinje muški rukometni turnir na Olimpijskim Igrama u Tokiju.

Kompletan raspored i satnicu možete pogledati OVDE, a u nastavku se možete upoznati sa sastavima svih 12 selekcija koje će se boriti za večnu slavu u japanskoj prestonici. 

GRUPA A

Norveška

Golmani: Torbjorn Bergerud (GOG), Kristian Severec (SC DHfK Leipzig)
Leva krila: Magnus Jendal (završava karijeru nakon OI)
Levi bekovi: Sander Sagosen (THW Kiel), Simen Holand Pettersen (Elverum HH)*
Srednji bekovi: Kristian O’Saliven (SC Magdeburg), Magnus Fredriksen (HSG Wetzlar)
Desni bekovi: Harald Rainkind (THW Kiel), Magnus Abelvik Red (SG Flensburg-Handewitt), Kent Robin Tonesen (MOL Pick-Szeged)
Desna krila: Kristian Bjernsen (Aalborg Håndbold), Kevin Magero Guliksen (Frisch AUF! Göppingen)
Pivotmeni: Bjarte Mirhol (završava karijeru nakon OI), Peter Overbi (HC Erlangen), Magnus Gulerud (SC Magdeburg)
Rezerve: Espen Kristensen, Sebastian Barthold, Tomas Solstad

Francuska

Golmani: Vensan Žerar(PSG), Jan Ženti (PSG)
Leva krila: Mišel Gigu (USAM Nimes), Ugo Deska (Montpellier HB)
Levi bekovi: Nikola Karabatić (PSG), Timoti Engesan (FC Barcelona)
Srednji bekovi: Kentan Mae (Telekom Veszprém), Nedim Remili (PSG)
Desni bekovi: Dika Mem (FC Barcelona), Melvin Ričardson (FC Barcelona)
Desna krila: Luc Abalo (?), Valentan Port (Montpellier HB)
Pivotmeni: Luka Karabatić (PSG), Ludovik Fabregas (FC Barcelona), Nikolas Tourna (Lomze Vive Kielce)
Rezerve: Remi Desbone, Roman Lagard

Nemačka

Golmani: Johanes Biter (HSV), Andreas Volf (Lomza Vive Kielce)
Leva krila: Uve Genshaimer (Rhein-Neckar Löwen), Marsel Šiler (Frisch AUF! Göppingen)
Levi bekovi: Pol Druks (Füchse Berlin), Julius Kun (MT Melsungen), Fin Lemke (MT Melsungen)
Srednji bekovi: Juri Knor (Rhein-Neckar Löwen), Filip Veber (SC Magdeburg)
Desni bekovi: Štefan Vajnhold (THW Kiel), Kai Hefner (MT Melsungen)
Desna krila: Timo Kastening (MT Melsungen)
Pivotmeni: Johanes Gola (SG Flensburg-Handewitt), Hendrik Pekeler (THW Kiel)
Rezerve: Janik Kolbaher, Silvio Haineveter, Tobias Rajhman

Brazil

Golmani: Leonardo Terkariol (BM Benidorm), Raneel da Rosa (CB Ciudad Logrono)
Leva krila: Felipe Borges (US Creteil), Giljerme Toriani (Handebol Taubate)
Levi bekovi: Haniel Langaro (FC Barcelona), Leonardo Dutra (Wisla Plock), Tiago Ponsiano (CB Ciudad Encantada), Tiagus Petrus (FC Barcelona)
Srednji bekovi: Žoao Pedro da Silva (CBM Puente Genil)
Desni bekovi: Gustavo Rodriges (Pontault-Combault), Hose Giljerme Toledo (CS Minaur Baia Mare)
Desna krila: Fabio Čiufa (HC Dobrogea Sud Constanta), Rudolf Hakbart(CB Ciudad Logrono)
Pivotmeni: Rožerio Moraeš (?), Vinisius Tešeira (Handebol Taubate)

Španija:

Golmani: Gonzalo Perez de Vargas (FC Barcelona), Rodrigo Korales (Telekom Veszprém)
Leva krila: Anhel Fernandez (FC Barcelona)
Levi bekovi: Viran Moros (Füchse Berlin), Antonio Garsia Robledo (BM Granollers)
Srednji bekovi: Raul Entrerios (povlači se nakon OI), Daniel Sarmiento (St. Raphaël Var)
Desni bekovi: Eduardo Gurbindo (RK Vardar 1961), Horhe Makeda (Telekom Veszprém), Aleks Dujšebaev (Lomza Vive Kielce)
Desna krila: Feran Sole (PSG), Aleiks Gomez (FC Barcelona)
Pivotmeni: Đulen Aginagalde (Bidasoa Irun), Adria Figueraš (Chartres Handball), Gedeon Gvardiola (TBV Lemgo)
Rezerve: Valero Rivera 

Argentina

Golmani: Leonel Masiel (FC Barcelona), Huan Bar (Helvetia Anaitasuna)
Leva krila: Federiko Fernandez (San Fernando HB), Ignjasio Pizaro (San Fernando HB)
Levi bekovi: Pablo Simonet (Ciudad Encantada), Nicolas Bonano (Helvetia Anaitasuna)
Srednji bekovi: Diego Simonet (Montpellier HB), Sebastian Simonet (SAG Villa Ballester)
Desni bekovi: Federiko Pizaro (Ciudad Encantada), Pablo Vainštajn (BM Benidorm)
Desna krila: Ramiro Martínez (Balonmano Sinfín)
Pivotmeni: Gonzalo Karu (Puerto Sagunto), Lukas Moskarielo (Montpellier HB), Gaston Murinjo (Don Cossacks SFEDU)
Rezerve: Pedro Martínez , Santiago Baroneto, Giljermo Fišer 

GRUPA B

Danska

Golmani: Niklas Landin (THW Kiel), Kevin Meler (SG Flensburg-Handewitt)
Leva krila: Magnus Landin (THW Kiel)
Levi bekovi: Mikel Hansen (PSG), Mads Mensah Larsen (SG Flensburg-Handewitt), Jakob Holm (Füchse Berlin), Lase Anderson (Füchse Berlin), Henrik Melgard (Aalborg Håndbold)
Srednji bek: Morten Olsen (GOG)
Desni bek: Matias Gidsel (GOG)
Desna krila: Lase Svan Hansen (SG Flensburg-Handewitt), Johan Hansen (TSV Hannover-Burgdorf)
Pivotmeni: Magnus Saugstrup (SC Magdeburg), Henrik Toft Hansen (PSG)
Rezerve: Emil Jakobsen, Simon Hald

Švedska

Golmani: Andreas Palička (Rhein-Neckar Löwen), Mikael Agefors (Aalborg Håndbold)
Leva krila: Hampus Vane (SG Flensburg-Handewitt), Lukas Pelas (Montpellier HB)
Levi bekovi: Jonatan Karlsbogard (TBV Lemgo), Oskar Sanefelt (SC DHfK Leipzig)
Srednji bekovi: Jim Gotfridson (SG Flensburg-Handewitt), Feliks Klar (Aalborg Håndbold)
Desni bekovi: Albin Lagergren (Rhein-Neckar Löwen), Lukas Sandel (Aalborg Håndbold)
Desna krila: Niklas Ekberg (THW Kiel), Daniel Peterson (SC Magdeburg)
Pivotmeni: Maks Darj (Bergischer HC), Fredrik Peterson (Montpellier HB)
Rezerve: Anton Lindskog, Jonatan Edvardson, Tobias Tulin 

Portugal

Golmani: Umberto Gomeš (Povoa Andebol), Gustavo Kapdevij (SL Benfica)
Levo krilo: Diogo Brankinjo (FC Porto)
Levi bekovi: Žilberto Duarte, Andre Gomeš (MT Melsungen), Fabio Magaljaeš (FC Porto)
Srednji bekovi: Migel Martins (MOL Pick-Szeged), Rui Silva (FC Porto)
Desni bek: Žoao Feraz (HSC Suhr Aarau)
Desna krila: Antonio Areja (FC Porto), Pedro Portela (HBC Nantes)
Pivotmeni: Aleksis Borges (SL Benfica), Daimaro Salina (FC Porto), Luis Frade (FC Barcelona), Viktor Ituriza (FC Porto)
Rezerve: Leonel Fernandes, Manuel Gašpar

Japan:

Golmani: Juta Ivašita (Toyota Boshoku Kyushu), Motoki Sakai (Toyota Gosei)
Leva krila: Naoki Sugioka (Toyota Auto Body), Remi Anri Doi (Zeekstar Tokyo)
Levi bekovi: Adam Yuki Baig (Chuo University), Kohei Narita (Wakunaga Pharmaceutical), Jošino Tatsuki
Srednji bekovi: Juto Agarie (Zeekstar Tokyo), Kotaro Mizumaši (Toyota Gosei)
Desni bekovi: Šinosuke Tokuda (Toyota Gosei), Jin Vatanabe (Toyota Auto Body)
Desna krila: Hiroki Motoki (Osaki Electric)
Pivvotmeni: Kenia Kasahara (Toyota Auto Body), Šuići Jošida (SPR Grupa Azoty Tarnow)
Rezerve: Renosuke Tokuda

Egipat

Golmani: Mohamed Eltajar (Al Ahly), Karim Hendavi (Zamalek SC)
Leva krila: Omar Elvakil (Zamalek SC),
Levi bekovi: Jahija Eldera (Zamalek SC), Seif Eldera (Zamalek SC), Hasan Kadah (Zamalek SC), Ali Zein (FC Barcelona)
Srednji bekovi: Ahmed Hešam (USAM Nimes)
Desni bekovi: Ahmed Elahmar (Zamalek SC), Jahija Omar (Telekom Veszprém)
Desna krila: Mohamed Sanad (USAM Nimes)
Pivotmeni: Ibrahim Elmasri (Al Ahly), Ahmed Mesili (Al Ahly), Visam Navar (Zamalek SC), Mohamed Šebib Mamduh (CS Dinamo Bucuresti)

Bahrain

Golmani: Mohamed Ali (Al-Najma), Husain Mahfud (Al-Ahli)
Leva krila: Mahdi Habib (Al-Najma), Hasan Alsamahaji (Al-Ahli)
Levi bekovi: Ali Merza (Sharjah SC)
Srednji bekovi: Husein Alsajad (Al-Najma), Ahmed Almakabi (Barbar), Ali Eid (Al-Najma), Mohamed Mohamed (Al Najma)
Desni bekovi: Mohamed Abdulreda (Al-Ahli), Mohamed Ahmed (Barbar), Komail Mahfud (Al Najma), Hasan Ali (Al-Tadhamun)
Desna krila: Ahmed Fadul (Al-Shabab)
Pivotmeni: Mohamed Ali (Al-Najma)

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *