Nemačka preko Brazila do četvrtfinala, Egipćani na vidiku! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Nemačka preko Brazila do četvrtfinala, Egipćani na vidiku!

Nemačka preko Brazila do četvrtfinala, Egipćani na vidiku!

U direktnom okršaju za plasman u četvrtfinale olimpijskog turnira u Tokiju, reprezentacija Nemačke opravdala je ulogu favorita protiv Brazila. Trijumfom 29:25 (16:12), izabranici Alfreda Gislasona obezbedili su treće mesto u grupi A, zbog boljeg međuso

Ogromna je verovatnoća da će njihov protivnik u četvrtfinalu biti selekcija Egipata. Jedini scenario po kojem se to može izbeći, jeste da Švedska dobije Dansku sa pet razlike – u tom slučaju, Egipćani će biti prvi, a Danska će skliznuti na drugo mesto i zakazati duel sa Nemcima.

Brazilci su vodili do samog finiša prvog poluvremena, ne više od dva razlike, ali je Nemačka u poslednjim minuta tog dela igre napravila, ispostaviće se, odlučujuću seriju 5:0 i odvojila se na 16:12 pred odlazak na odmor.

Početkom nastakva, razlika je narasla na 21:14, ali se južnoamerikanci nisu predavali. Četiri minuta pre kraja smanjili su na 27:24, ali veće neizvesnosti nije bilo.

NEMAČKA-BRAZIL 29:25 (16:12)

NEMAČKA: Biter 12 odbrana, 3 Volf – Druks 2, Kastening 2, Kolbaher, Kun 2, Hefner 3, Veber 3, Vajnhold 6, Knor 6, Pekeler, Lemke 1, Gola 1, Genshajmer 3

BRAZIL: Terkariol 4 odbrane, Da Rosa 5 odbrana – Hakbart, Langaro 3, Ponsiano, Dutra 7, Teššeira, Čiufa 6 (2), Borhes 4, Petrus, Moraeš, Toriani, Silva 5