Uspela žurka za Žutog, Makedonija na SP 2023! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Uspela žurka za Žutog, Makedonija na SP 2023!

Uspela žurka za Žutog, Makedonija na SP 2023!

Prepuna dvorana „Boris Trajkovski“ slavi plasman Makedonije na šesto uzastopno Svetsko prvenstvo! Slavi čitava zemlja, čiji se velikan Filip Mirkulovski oprostio od dresa sa državnim grbom na najlepši mogući način. Nakon remija u Zlinu 24:24, Makedonija je u uzbudljivoj završnici sačuvala pobedu koju je gradila 120 minuta – Češka je savladana 27:25 (14:12).

Gol odluke postigao je Filip Kuzmanovski sa sedam metara, postavivši konačan rezultat.

Spektakularnu atmosferu napravilo je 7.000 navijača u Skoplju. Serijom 5:0, Makedonija je deficit od dva gola pretvorila u prednost od 7:4, i nije je ispustila do samog kraja. Briljirao je Nikola Mitrevski na golu, Kuzmanovski je predvodio napad. Kontrola napada je postojala, ali se Česi nisu predavali.

Igrom gol za gol u drugom poluvremenu, domaćin je sačuvao plus tri do 55. minuta i vođstva 25:22. Ali nije moglo bez drame – Česi su prišli na gol zaostatka i propustili napad za izjednačenje, u kojem im makedonska odbrana nije dozvolila ni da šutnu na gol. Usledila je bomba Taleskog za 26:24, pa brz odgovor Babaka za 26:25. ž

Sa tim rezultatom ušlo se u poslednji minut. Hrabri Jagurinovski izborio je sedmerac odluke. Do kraja se ostalo 15 sekundi, a loptu je u ruke uzeo Kuzmanovski. Mrkva je umalo odbrani, ali je lopta uz puno sreće završila u golu, što je bio signal za ogromno slavlje Makedonaca!

MAKEDONIJA-ČEŠKA 27:25 (14:12)

Makedonija: Mitrevski 14 odbrana, Tomovski – Kuzmanovski 9, Taleski 6, Peševski 3, Jagurinovski 3, Lazarov 2, Mirkulovski 2, Markoski 1, Atanasijević 1, Stoilov, Georgievski, Ojleski, Mladenović, Serafimov, Miševski

Češka: Mrkva 13 odbrana,  Mizera – Hrstka 5, Piroš 5, Babak 4, Pacel 4, Kašparek 2, Čip 1, Petrovski 1, Klima 1, Užek 1, Zeman 1, Vančo, Havran, Franc

7m: Makedonija 5/6, Češka 3/3

2min: Makedonija 10 min, Češka 6 min