Lazarov: Nema spasa sa 17 tehničkih grešaka! - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Lazarov: Nema spasa sa 17 tehničkih grešaka!

Lazarov: Nema spasa sa 17 tehničkih grešaka!

Potpuno očekivano, reprezentacija Makedonije poražena je na startu 28. Mondijala od favorizovane Norveške 39:27 (18:11).

Makedonci su se držali do finiša prvog poluvremena, ali su onda dozvolili rivalu seriju 5:0 kojom je pitanje pobednika praktično rešeno.

Crni minuti u kojima se puno grešilo, na kraju su selekciju Kirila Lazarova koštali dvocifrenog poraza.

-Čestitke Norvežanima, bili su bolji i zasluženo su pobedili. Dobri smo bili 2 minuta, ali nam je trebalo 60 protiv reprezentacije koju smatram jednom od četiri najbolje na svetu. Nema vam pomoći kada napravite 17 tehničkih grešaka. To je razlog poraza od čak 12 razlike. U drugom poluvremenu smo ih iznenadili igrom 7 na 6, ali smo za pet minuta loše igre primili puno lakih golova.

-Ova utakmica je bila nemoguća misija, ali ćemo se za sledeće mečeve bolje spremiti i nadam se pobediti. Sledi nam Holandija koja jeste moćna, ali ne kao Norveška – zaključio je Lazarov.