Odlični "orlovi" zapretili evropskim šampionima u Švedskoj - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 Odlični „orlovi“ zapretili evropskim šampionima u Švedskoj

Odlični „orlovi“ zapretili evropskim šampionima u Švedskoj

Reprezentacija Srbije minimalno je poražena od aktuelnih evropskih šampiona i svetskih vicešampiona Šveđana 34:35 (19:17) na njihovom terenu u Lundu. Po sistemu po kome se igraju prijateljske utakmice ovog januara, a u kome „domaćin mora da bilduje samopouzdanje“, odigran je i meč u Lundu gde je par spornih sudijskih odluka danskog para usmerilo konačan ishod prvog od dva meča ovih rivala.

Odlično su „orlovi“ odigrali prvo poluvreme na svom prvom meču u 2023. godini. Podatak da su Šveđani do prvog vođstva došli preko Gotfridsona tek u 48. minutu (29:28) dovoljno govori ko je bio bolji rival u većem delu meča. Sakupili su se Šveđani u odbrani u samoj završnici koju su srpski reprezentativci nadigrali uglavnom samo preko Mijajla Marsenića, ali to nije bilo dovoljno.  Peterson je golom za 35:32 na 70 sekundi pre kraja praktično zaključio pitanje pobednika.

Pre toga, Dragan Pešmalbek je vodio Srbiju do maksimalnih +3 23:20 u 37. minutu (u 16. minutu bilo je 13:10). Podatak koji najbolje govori da je selektor Toni Đerona pružio šansu svim raspoloživim snagama, jeste lista strelaca u koju se nisu upisali samo Marko Milosavljević i Ivan Popović. Predrag Vejin, Dragan Pešmalbek i Mijajlo Marsenić bili su najefikasniji u srpskom sastavu sa po pet golova, četiri je postigao Lazar Kukić, Petar Đorđić i Jovica Nikolič su se po tri puta upisao u strelce, a Nemanja Ilić i Uroš Borzaš po dva.

Vorkapić, Abutović, Dodić, Radivojević i Vanja Ilić su se po jednom upisali u strelce protiv najbolje selekcije u Evropi.

Kod pobednika leva krila Pelas i Vane vodila su švedski tim sa po sedam golova. Peterson je postigao četiri, a Darj, Gotfridson i Sandel su po tri puta bili precizni.

Novi meč Švedske i Srbije na programu je devetog januara.