Bregar nakon poraza od Poljske: Presudio manjak snage i kriterijum suđenja - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Bregar nakon poraza od Poljske: Presudio manjak snage i kriterijum suđenja

Bregar nakon poraza od Poljske: Presudio manjak snage i kriterijum suđenja

Mnogo više od gubitka bodova, bolan je način na koji je reprezentacija Srbije poražena od Poljske 22:21 (10:13) u prvom kolu druge faze 26. Mondijala za dame. Kao da su Srpkinje pred drugo poluvreme izašle na teren pod anestezijom, koju selektor Uroš Bregar nije uspeo ni da spreči, ni da suzbije kada su kola krenula nizbrdo.

Ovako je slovenački stručnjak na klupi Srbije video prvi poraz od Poljakinja nakon tri uzastopne pobede na velikim takmičenjima:

-U ovakvom sastavu nismo igrali ovako teške utakmice, a Poljska je kvalitetan protivnik. Imali smo svoje šanse, ali nismo imali snage, nismo dobili neke duele u napadu u kojima bismo stvarali višak, a na kaju se promenio i kriterijum suđenja i mislim da je to presudilo. Ovo je bio veliki izazov za koji smo se dobro spremili, dobri smo bili u odbrani, bili smo blizu toga da upišemo drugu pobedu ali nažalost nismo izdržali do kraja – rekao je posle meča srpski selektor.

Na njegove reči, nadovezala se kapitenka Sanja Radosavljević, koja je i u ovom meču bila odlična. Tačnije, u prvom poluvremenu, pošto u nastavku nije dobijala lopte ni prostor:

-Borile smo se celu utamicu, ali ponovo nam je falilo snage u završnici da zadržimo prednost i upišemo pobedu. Nadam se da će nam ovo biti važne lekcije za budućnost, da ćemo biti fokusiranije i sigurnije u narednim mečevima, naročito u realizaciji – rekla je Sanja.