Kup kupova: Oldenburg nastavio pobednički niz u Nišu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Kup kupova: Oldenburg nastavio pobednički niz u Nišu!

Kup kupova: Oldenburg nastavio pobednički niz u Nišu!

Prvi meč četvrtfinala Kupa kupova koji je odigran u subotu u niškoj hali "Čair" sasvim zasluženo pripao je gošćama iz Nemačke. Rukometašice Oldenburga mogu mirno čekati revanš sa Naisom u Nemačkoj za nedelju dana, s obzirom da su zabeležile pobedu od osam golova razlike, 23:31(11:15). Za brojne odbrane na golu Oldenburga bila je zadužena Surkova(ukupno 18 uspešnih intervencija), a prvi golgeter bila je Wenzl sa 8 golova. U redovima Naise, po 6 golova postigle su Toškovič i Stojiljković.

Nišlijke su se odlično držale na početku utakmice i ulile nadu publici da će na pomolu biti iznenađenje. Gostujuće rukometašice su dosta grešile, pogađale prečke i stative, ali i Nišlijke su igrale pomalo uplašeno. U drugom minutu Naisa je vodila sa 2:0, ali je Oldenburg za pet minuta izjednačio rezultat na 2:2. Surkova je branila sve što se i brani i ne brani, stavljajući na muke bekove i krila Naise, dok je Wenzl preuzela stvari u svoje ruke u napadačkim akcijama. Niške igračice su se dobro držale do 18 minuta, ali od tada počinju problemi. Nakon grešaka u napadu, Oldenburg je sve svoje šanse pametno iskoristio preko polukontri i kontri i stavio do znanja da ih isključivo zanima pobeda. Pokretna odbrana 6-0 je bila nerešiva enigma za niški tim, koji je napravio nebrojano mnogo grešaka tokom čitave utakmice. U 28. minutu, Dragica Tatalović je unela živost i u meč i na tribine, pogodivši gol protivnika iz svog golmanskog prostora. Ali, Nemice se nisu dale dekoncentrisati, do kraja poluvremena su održale četiri gola prednosti.

Tamo gde su stale, Nemice su nastavile i u drugom poluvremenu. Najbolji pokazatelj da su igrale i više nego odlično u odbrani jeste i jedno jedino isključenje tokom čitave utakmice, a sve rukometašice Oldenburga su se upisale u listu strelaca. Nišlijke su samo na trenutke pokazale koliko mogu i umeju, ali protiv ekipe koja je treća u Bundes ligi, to nije bilo dovoljno. Malobrojni navijači Oldenburga koji su doputovali kako bi bodrili svoje rukometašice, imali su mnogo više razloga za zadovoljstvo, nego 2500 navijača Naise među kojima se pesmom i bodrenjem tokov čitavog meča posebno istakla navijačka grupa "Naisa fans". Svakako je niškom timu nedostajala Dunja Tasić, koja je ovaj meč ispratila sa tribina, zbog povrede. Na kraju, plus osam za Oldenburg i relativno miran revanš na domaćem terenu.

ŽRK NAISA – VFL OLDENBURG 23:31 (11:15)

NAISA: Tatalović 4 odbrane + 1 gol, Jovanović 6 odbrana + sedmerac, Tošković 6/1, Turanjanin 1, Koperec 3/1, Rogan 4, Stojiljković 6/2, Lapajne 1, Milošević 1.

Sedmerci: 4/4. Isklučenja: 8 minuta.

OLDENBURG: Surkova 18 odbrana, Renner 1 odbrana, Wenzl 8, Schirmer 2, Parchina 1, Neuendorf 4/3, Kethorn 3, Hetmanek 1, Herr 3, Burde 1, Stange 4, Geschke 4.

Sedmerci: 4/3. Isključenja: 2 minuta.

BARBARA HETMANEK, rukometašica Vfl Oldenburga
„Bilo nam je veoma drago što smo imale prilike da igramo ovde u Nišu, atmosfera je bila zaista lepa, bio je veliki broj ljudi u hali koji su glasno navijali, pa smo se pomalo uplašile na početku. Utakmica je bila fer do samog kraja. Nas očekuje odlučujuća utakmica za nedelju dana, još uvek nije ništa gotovo, bez obzira na ovu pobedu.“