SP kadeta: Španci poslali Orliće u borbu za 11. mesto - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP kadeta: Španci poslali Orliće u borbu za 11. mesto

SP kadeta: Španci poslali Orliće u borbu za 11. mesto

Kadetska rukometna reprezetacija Srbije, poražena je u osmini finala na Svetskom prvenstvu u Rusiji od selekcije Španije 19:25 (8:9). Dečaci rođeni 1996 godine i mlađi, predvođeni trenerima Nikolom Markovićem i Srđanom Rundićem, bili su u egalu sa favorizovanim Špancima u prvom delu, da bi kvalitet rivala došao do izražaja u nastavku.

Srbija će igrati za 11. mesto sa selekcijom Rusije u ponedeljak od 15 časova.

Dvorana: „Uralian“. Gledalaca: 100. Sudije: Bethman i Capelopulos(obojica iz Grčke)

Sedmerci: Srbija 4 (2), Španija2 (1)

Isključenja: Srbija8 minuta, Španija: 6 minuta

SRBIJA: Milosavljev (4 odbrane), Jurakić, Kurteš 1, Stojanović, Kljajić, Damjanović3, Ratković, Radovanović, Rakocija7, Potpara 2, Milićević 2, Gačević, Jovanović, Ranisavljević,Arsenić4, Stanojlović (7 odbrana).

ŠPANIJA: Moron, Bazan 4, Dušenbajev 5, Markez 2, Folkues, Kastro, Alonso  Fernandez, Oliver, Nieto, Ledo Mendez, Rio Iglesijas 3, Odriozola 1, Toriko 2, Fernandez Fernandez 5, Martinez 2, Mendez 1.

Nikola Marković, trener kadetske reprezentacije Srbije:

-Počeli smo da padamo pred kraj prvog poluvremena. Kvalitet igrača reprezentacije Španije je veći od našeg, jer oni igraju u španskim ekipama po 60 minuta, a naši momci malo u postavama superligaških timova. Švedska, Mađarska, Španija, realno su bolje od nas. Mi smo prebacili plan, kada je u pitanju ovo svetsko prvenstvo. Jovanović je istegao mišić na prošloj utakmici sa Čileom i posle prvog šuta osetio je bol, tako da ga nisam više ubacivao u igru. Najveća moja zamerka ovim reprezentativcima je što sve olako shvataju. Odnos prema sportu, odnosu prema igri, a i nedisciplina je takođe prisutna. Ne slušaju savete sa klupe. Najveći problem je to. Ne možemo napraviti dobar kolektiv. Uvek ima dva tri igrača koji štrče. Ali, mi smo još uvek na dobro putu, ali mnogo treba da se radi na tim segmentima. U ponedeljak, 17. avgusta nas očekuje još jedna utakmica. Cilj je damo svoj maksimum i da pobedimo, bilo koji protivnik da je, i obradujemo naciju.