RIVERINIM ČUDIMA NEMA KRAJA: Katar iznenadio Špance - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanYouth handball RIVERINIM ČUDIMA NEMA KRAJA: Katar iznenadio Špance

RIVERINIM ČUDIMA NEMA KRAJA: Katar iznenadio Špance

Već prvog dana Svetskom prvenstva za junoire u Brazilu dogodilo se iznenađenje. Reprezentacija Katara, koju sa klupe predvodi selektor seniora Valero Rivera, savladala je upravo njegovu Španiju, preokretom u finišu meča –  27:26 (11:16).

Ove dve reprezentacije prve su izašle na teren dvorane u Uberlandiji, gde se igraju mečevi grupe B. Posle prvog poluvremena činilo se da će Španije rutinski ubeležiti prve bodove. Na početku se igralo gol za gol sve dok Španci nisu pronašli rešenje za agressivnu 3-2-1 odbranu rivala. Poveli su sa 10:7. Golman Garsija je načinio seriju odbrana i omogućio svom timu da stekne još ubedljiviju prednost do odmora.

Ipak, Katarani su zasijali u nastavku. Primivši samo jedan gol do 35. minuta, uspeli su da smanje na gol zaostatka, ali do finiša meča nisu uspeli da preokrenu.Samo četiri minuta pre kraja, Ahmad Mamadi realizuje kontra napad i dovodi azijsku selekciju u vođstvo – 25:24.

60 sekundi pre kraja, Katar je ponovo poveo, a potom i nokautirao Špance posle  kontre koju je u gol pretvorio Helali.

U drugom meču ove grupe, Rumunija i Portugal su remizirali 26:26, dok prvo kolo zatvara meč Srbije i Angole.