KADA PLIN EKSPLODIRA: Zagrepčani šokirali Kil! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa KADA PLIN EKSPLODIRA: Zagrepčani šokirali Kil!

KADA PLIN EKSPLODIRA: Zagrepčani šokirali Kil!

2 komentari

Spektatularnom partijom u drugom poluvremenu, rukometaši Prvog Plinarskog Društva savladali su slavni Kil rezultatom 27:25 (9:13), ostvarivši tako najveće iznenađenje prvog kola EHF Lige šampiona i najveću pobedu za kratko vreme pod aktuelnim imenom.

Novi trener PPD Zagreb Veselin Vujović zbog zabrane EHF-a nije bio na klupi domaćeg tima, ali je taj posao sjajno odradio Zlatko Saračević, ne dozvolivši igračima da se predaju kada se činilo da će lagano izgubiti. A sve je u prvom poluvremenu impliciralo da će tako biti. Spor početak obeju ekipa, uz istu takvu atmosferu, više je odgovarao nemačkom šampionu koji je serijom od 5:0 poveo sa 6:2 u 13. minutu, kada je Saračević zatražio prvi predah. Vratili su se Zagrepčani na minus dva, pre nego što je usledio novi nalet „Zebri“, dovoljan za 12:7 u 27. minutu.
Drugo poluvreme bilo je možda i najbolji deo igre hrvatskog prvaka u poslednjih par godina. Veliki preokret krenuo je od rezultata 15:10 u četvrtom minutu nastavka. Kvalitet duboke i agresivne odbrane podignut je na maksimalan nivo, sevale su kontre, a u pozicionom napadu razgoropadili bekovi, pre svih hrabri Sandro Obranović. 5-1 defanzivna zona sa Lovrom Špremom kao isturenim igračem otupela je sve oštrice Kilovog napada. Probudila se publika, rodila nova energija, razbranio Filip Ivić, rastrčala krila. Stepančić je u 40. minutu pogodio za 14:15, a tajm – aut Gislasona samo je za kratko prekinuo nalet „Plinara“. Palmarson i drugari su delovali potpuno izgubljeno u napadu, dozvolivši da se u potpunosti oseti izostanak i značaj Filipa Jihe kao vođe tima.
Brozović je doneo izjednačenje na 16:16, a Horvat realizovao sedmerac za 18:17. Na krilima tog preokreta, ništa nije moglo da zaustavi domaće. Odbrana je, kažu, stvar volje, a nju su Zagrepčani imali mnogo više. Iz dobre defanzive izrodila su se dva kontra napada u roku od pola minuta, za maksialnih 21:18, deset minuta pre kraja. Serija Vujina od 2:0 bila je samo nagoveštaj novog preokreta, jer su Obranović i Horvat ubrzo vratli na 23:20. Hrabri bekovi Zagreba usepli su održe igru gol za gol do finiša. Poslednji trzaj crno – belih došao je u vidu golova Duvnjaka i Vujina za 25:24. Stepančić je na minut i po do kraja obezbedio makar bod, a kada je Filip Ivić u narednom napadu odbranio zicer Ekbergu, počelo je neipisivo slavlje u zagrebačkoj Areni.
Ivić sa deset odbrana, te Obranović i Horvat sa po šest golova bili su najistaknutiji u pobedničkim redovima. Kod Kila niko nije postigao više pogodaka od Vujina i Šprengera, koji su po četiri puta bili strelci.

KRETANJE REZULTATA: 2:1 (6), 2:6 (13), 6:8 (20), 6:10 (24), 7:12 (27), 10:15 (34), 16:16 (42), 18:17 (45), 21:18 (50), 25:22 (56)