Trijumf Makedonije za drugo mesto u grupi - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaKATAR 2015 Trijumf Makedonije za drugo mesto u grupi

Trijumf Makedonije za drugo mesto u grupi

13 komentari

Reprezentacija Makedonije, pobedom je okončala takmičenje u Grupi B i tako zakazala  duel osmine finala protiv Slovenije, trećeplasirane selekcije Grupe A. Četvrti plen čete Ivice Obrvana, bila je Austrija – 36.31    (16:16). Do triumfa za drugi mesto u grupi, cveno – žute je vodio Kiril Lazarov sa devet golova.

Par odbrana Borka Ristovskog na samom početku donele su makedonj vođstvo od 3:1. Ni Bauer na drugo strani nije ostao dužan, par odbranjenih zicera donose Austriji tri kontra napada i prekoret, 3:4. Makedonija uzv raća istom merom – Lazarov, Stoilov i Mirkulovski prave seriju od 3:0. Igrao se 14 minuta kada je Lazarov svojim trećim golom doneo 8:5. Momci Ivice Obrvana su koristili svaku priliku za polukontru i kontru, a to je izgledalo dosta tečno. Popustila je koncentracija u odbrani, pa su Austrijancu ponovo napravili 3:0, 10:10 u 19.min. Manaskov i Georgievski vraćaju mir u redove svog tima i teraju Johanesona na prvi tajm – aut, pri rezultatu 12:10. Nedanovaki propušta dve idealne prilike da podigne ponovo na +3, a Austrijanci to kažnjavaju izjednačenjem minut pre velikog odmora. Nedanovski konačno koristi zicer i vraća Makedoniju u plus, ali se Silađi svojim trećim golom pobrinuo da prvo poluvrme nema pobednika. Utisak je da su Obrvanovi momci mogli i morali sa pristojnom zalihom na odmor.
Austrija je do drugog vođstva na meču došla u 35. minutu, četvrtim golom Silađija za 19:18. U sledećem napadu, Vitautas Žiura je po ko zna put pokazao da mu mesto nije na sportskim borilištima. Divljački je startovao na lice Mirkulovskog, ali se ovoga puta nije izvukao. Sudije Hansen i Gjeding mu pokazuju put u svlačionicu, što Makedonci koriste da preokrenu sa igračem više, 20:19, pre nego što Pribak i Lazarov dižu na 23:20. Mučki bezobrazlik Litvanskog zeta kao da je dao krila Obrvanovim Spartancima. Stisli su zube, zategli odbranu i došli do maksimalnih 24:20, golom Stojančeta Stoilova. Za razliku od prvog, u drugom poluvremenu su se isključenja ređala kao na traci, čak pest za 13 minuta. Razbranio se i Petre Angelov u nastavku, omogućivši Vugrinecu da prvim pogotkom donese novi maksimum – 27:22 u 47. Minutu. Johanesonu ne pomaže ni tajm – aut, Mojsovski postiže sledeći gol i rešava meč. Crveno – žuti su, iskusnom igrom, mirno priveli meč kraju.