2:0 - Jagodinke pred titulom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet 2:0 – Jagodinke pred titulom!

2:0 – Jagodinke pred titulom!

Rukometašice Jagodine na putu su da ostvare san mnogih rukometnih generacija u gradu pod Đurđevim brdom. Izabranice trenera Dragana Markova slavile su pobedu nad Bekamentom Bukovička Banja 22:19 (11:8) i u drugom meču finala plej-ofa pred 1500 svojih navijača u hali „JASSA“ i tako došle nadomak trijumfa u finalnom seriji koja se igra do tri pobede.

Povele su Jagodinke 7:1 već posle osam minuta i tako jasno stavile do znanja da žele još jedan trijumf posle 31:26 u prvom duelu pre sedam dana. Nisu se, međutim, predale Aranđelovčanke koje su strpljivom igrom došle do 11:11 u 37. minutu, a šansu za vođstvo su propustile pet minuta kasnije pri rezultatu 14:14.

Furiozan finiš Jagodinki uz odbrane Jelene Đurašinović, koja je opet ponela epitet igračice utakmice sa 20 odbrana, dovele su petostruke vicešampionke države nadomak najvrednijeg trofeja u klupskoj istoriji.

Najefikasnija kod pobednica bila je Milica Rančić sa sedam, a isti učinak sa druge strane imala je Katarina Stepanović.

Finalna serija se seli u Aranđelovac. Termin trećeg meča je 9/10. maj.