Danska pobedila Francusku - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaEHF EURO 2012 Danska pobedila Francusku

Danska pobedila Francusku

aleks

Rukometašice Danske savladale su Francusku sa 28:27 (15:12) i tako ostavila šansu za prolaz u glavnu fazu. Kod Danske, Luiz Burgard i An Grete Norgard postigla su po 7 golova. Kod Francuske, Nina Kamto i Paula Boudin upisale su po 5 golova.

Francuskinje su od starta krenule silovito i već u 6 minutu imale prednost od 1:4. Tu prednost su održavale do 13 minuta, kada Danska prelazi u vođstvo, ali samo za kratko. Igra gol za gol označila je veći deo prvog dela susreta, a ključnu prednost Dankinje stiču u 26 minutu (13:10). Tu prednost očuvale su do kraja poluvremena. Loš učinak Francuske u odbrani upotpunila je i činjenica da su golmani odbranili samo jedan udarac.

Drugo poluvreme proteklo je u izuzetno zanimljivoj borbi. Francuska je uspela da preokrene rezultat na 19:17, ali Danska je takođe imala odgovor  i stizala rezultat. Kristijansen, Burgard i Greve bile su najzaslužnije za dobru igru svog tima. Francuska je svoje šanse polovično koristila, dok je Danska imala rešenja u napadu kada je bilo najpotrebnije.  Francuskinje su imale i šansu da izjednače, ali je Greve bila odlična na golu. Ovom pobedom, Danska se našla u igri za glavnu rundu.