Hrvatski "kambek" upropastio islandske planove! - Balkan-Handball.com
Naslovna EHF EURO 2022 Hrvatski „kambek“ upropastio islandske planove!

Hrvatski „kambek“ upropastio islandske planove!

Planovi Islanda o prvom polufinalu posle EURO 2010 upropašćeni su od strane vaskrsle Hrvatske! Tim Hrvoja Horvata slavio je 23:22 (10:12) golom Ante Gadže u poslednjem napadu duela u Budimpešti i tako popravio utisak nakon poraza od Francuske i Crne Gore, koji su „Kauboje“ izveli iz priče o visokom plasmanu.

Loše je startovao hrvatski tim, Islanđani su startovali čeličnom odbranom i sjajnim Halgrimsonom na golu koji je odveo svoj tim do 9:4 u 18. minutu. Za to vreme, mučio se hrvatski napad, nije bilo rešenja sa bekovskih pozicija, ali je „crta“ proradila, a sa njom i sedmerci koje je realizovao Ivan Čupić. Golovima Martinovića i Lučina stigla je Hrvatska do 12:10 do poluvremena.

I onda preokret, raspucao se Tin Lučin, prikazao je raznovrstan program šuteva i finti, „ribari“ su pali do 14:19 u 45. minutu. Odličan je bio i Ivan Pešić na golu.

No, tu nije bio kraj, našao je Gudmundur Gudmunson način da vrati svoj tim u život. Serijom 5:0 došli su Islanđani do preokreta 22:21 u 52. minutu, ali dalje se nije moglo.

Island – Hrvatska 22-23 (12-10)

Island : Orri Þorkelsson 6, Omar Magnusson 5, Sigvaldi Gudjonsson 5, Elvar Asgeirsson 4, Elliði Viðarsson 1, Ymir Gislason 1.

Hrvatska : Tin Lucin 6, Ivan Martinovic 5, Ivan Cupic 5, Marino Maric 2, Ante Gadza 1, Veron Nacinovic 1, Luka Cindric 1, Zvonimir  Srna 1, Marin Jelinic 1.