Tamara Radojević: Presudila četiri minuta njihovog iskustva, odigrale smo fenomenalno! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Tamara Radojević: Presudila četiri minuta njihovog iskustva, odigrale smo fenomenalno!

Zvanično igrač utakmice između Srbije i Francuske, i jedna od najpouzdanijih uzdanica Uroša Bregara na aktuelnom Svetskom prvenstvu u Španiji, Tamara Radojević, govorila je nakon poraza od olimpijskog šampiona 22:19.

• Pre svega bih htela da čestitam mojoj ekipi, jer smo odigrale fenomenalnu utakmicu. Šteta jer su pobednika presudila ta četiri minuta tokom kojih su one svojim iskustvom izborile dva boda. Zaista sam ponosna na ekipu, borile smo se i pokazale ko smo i šta smo. Nismo uopšte poklekle pred velikom ekipom kao što je Francuska. Jeste da sam dobila priznanje za najboljeg igrača, ali ja bih sve to dala za u zamenu za dva boda. Emotivno sam to doživela jer smo se borile i zaslužile smo. Ostajemo do kraja kao tim, preostala je utakmica protiv Slovenije i idemo dalje – zaključila je devojka koja se nametnula kao lider ove generacije.

Ovim porazom, Srbija je ostala bez teoretskih šansi da zauzme drugo mesto u grupu i plasira se u četvrtfinalu. Poslednji protivnik biće selekcija Slovenije, koja se nalazi u istoj situaciji. Taj meč na programu je u ponedeljak od 18.00.