NE MOŽE BEZ ODBRANE: Danci preko Slovenaca u polufinalu - Balkan-Handball.com
Naslovna ArhivaRIO 2016 NE MOŽE BEZ ODBRANE: Danci preko Slovenaca u polufinalu

NE MOŽE BEZ ODBRANE: Danci preko Slovenaca u polufinalu

Bez odbrane ne može se u borbu za medalje na Olimpijskim Igrama. Reprezentacija Slovenije odigrala je najlošiju partiju u Riju kada je najviše trebalo, u meču biti li ne biti, četvrtfinalu, koje su Danci dobili ubedljivo 37:30 (16:13). Izabranici Veselina Vujovića gotovo da nisu mogli da odbrane svoju mrežu od naleta efikasnih Danaca, koji su koristili i najmanju grešku odbranu, lako nadigravali sa igračem više i tempom lomili rivala do slamanja otpora sredinom drugog poluvremena.

Čak 10 golova u slovenačkoj mreži u samo 12 minuta drugog poluvremena, nagovestili su da Zorman i društvo ipak nisu na nivou svog rivala u meču za polufinale. Reagovao je Vujović tajm-autom kod rezultata 22:16 u 36. minutu, nakon serije odbrana Grina i ubitačnih danskih napada, ali povratka nije bilo.

Duboku zonu rešavali su izabranici Gudmundura Gudmundsona igrom na Henrika Toft Hansena, koji se nadavao golova sa crte, a pratili su ga Mikel Hansen i Lase Svan Hansen. Posle 42 minuta na semaforu je pisalo 26:17, i tada je meč već praktično bio rešen.

Krajičak nade dali su Slovencima Uroš Zorman i Blaž Janc, borila se ekipa u belom-zelenom, davala golove, ali odbranu nikako nije mogl da sklopi. U 47. minutu je Toft Hansen postigao 14. gol za svoju selekciju u drugom poluvremenu – 30:21, što najbolje govori o odnosu snaga na terenu. Zatražila je danska klupa minut odmora kod rezultata 30:23, a nakon toga se ušlo u rutinsku završnicu…

Kod pobednika, Svan i Mikel Hansen su postigli po osam golova, Rene Toft Hansen je postigao pet, a Olsen šest. U redovima Slovenije najefikasniji su bili Bezjak i Janc sa po šest, odnosno, Kavtičnik sa pet golova.